Meteostanice Lanžhot:
Aktuální teplota venku je °C
tlak: Pa

CNC frézka 2.0

CNC 2.0

5 Responses to “CNC frézka 2.0”

 • Miloslav Pleva:

  Ahoj kluci, Vaše fréza je přímo super. Snažím si postavit též svou CNC frézku. Snažím se po netu pozhánět nějaké příspěvky, fotky, plánky a nikde nic. Až jsem narazil na Vás. Vaše CNC 2.0 nemá chybu. Je možné poradit, jak jí zkonstruovat? Řemeslnou práci jsem viděl na fotkách i elektroniku. Je možné poradit blíž? Např- plánek a jaká je použita elektronika? Díky za každou radu či pomoc. Jsem letecký modelář a na oplátku můžu poskytnout také slušnou řádku plánů. Jde oto, na co jste zaměřeni. Díky za případnou odpověď s pozdravem Miloš Pleva.

 • Lex czad:

  Výborné, tak detailní ukázku stavby to stojí opravdu za to. Mám jen pár drobných připomínek. Proč delší osa stroje je umístěna do portálu ? Přeci jen celková hmotnost portálu byla tuším kolem 100kg a ty otevřené lineární vedení na tyčích na stole dostávají slušně zabrat. Na druhou stranu chápu že pokud by se v budoucnu jednalo o rozšíření vedení stroje lze demontovat portál a umístit na větší stůl. Celá konstrukce je podle fotek velmi, velmi, ale velmi tuhá což není ale na škodu! Na nátěr stroje bych asi použil molitanový váleček :), povrchovka pak vypadá mnohem kvalitněji. Skvělá práce, díky za zveřejnění !

  1. Libor Danda:

   Portál je delší především ze zástavbových rozměrů (stroj byl navrhován aby se vešel na jedno konkrétní místo), dále také kvůli lepšímu přístupu k pracovní ploše stolu a pokud si dobře pamatuji, tak do toho vstupovala i nižší cena lineárního vedení v této konfiguraci.
   Tato konfigurace se nám za tu řadu let opravdu dobře osvědčila a nemohu si na ni stěžovat. Krytování os se tehdy nějak neřešilo a to byla velká chyba. Vedení dostávají pěkně zabrat, ale stále kupodivu pracují bez chyby. Jen je třeba vedení a kuličkovým šroubům věnovat patřičnou péči.
   Nátěr bych nyní provedl formou práškového lakování, ovšem tehdy se klasická barva a štětec tak nějak jevily jako nejlepší řešení.

   Díky za připomínky

Napsat komentář