Meteostanice Lanžhot:
Aktuální teplota venku je °C
tlak: Pa

O nás

Když se sejde strojař a programátor vznikne spousta zajímavých věcí.

 

Hlavním konstruktérem je Libor Danda, který vymyslel a zkonstruoval robotické rameno, naši první a druhou CNC frézku a model Quadrocoptery. Já, Lukáš Kraicinger, jsem tedy programátor a elektrotechnik, vytvořil jsem software i hardware pro robotické rameno a první CNC frézku. Jsem autor tohoto webu a jeho administrátor.

 

Historie:

Naše spolupráce začala na střední v roce 2008, oba dva jsme chodili na strojařinu. S velkou podporou učitelů, zvláště na oboru strojírenství, jsme začali dělat na projektu robotické rameno, se kterým jsme se v roce 2009/10 zúčastnili Středoškolské odborné činnosti, v té jsme se dostali až do celostátního kola, kde naši práci naprosto zrušil učitel z naší školy. Takže jsme skončili na 5. místě. To nás ale neodradilo od dalších projektů. Dalším byla naše první CNC frézka, vyrobená ze dřeva, z kuličkových posuvů na šuplíky a motorů z tiskáren. Dodnes řeže, sice pomalu, ale zato moc pěkně. Na ní jsme vyřezali celý model Quadrocoptéry. V roce 2010/11 jsem se svým program hmCNC zúčastnil Středoškolské odborné činnosti, tam už se konečně zadařilo a umístil jsem se v celostátním kole na druhém místě v oboru informatika. Od srpna 2011 jsme stavěli naši druhou CNC frézku, tu jsme téměř dokončili v listopadu 2012.

V říjnu 2014 jsme dokončili naši 3D tiskárnu a tiskneme na profesionální úrovni.
V červnu 2015 jsme oba úspěšně zakončili bakalářské studium.

Na jaře 2017 jsme oba úspěšně dokončili magisterské studium na Vysokém učení technickém v Brně, každý ale na jiné fakultě. Libor vystudoval konstrukční inženýrství na FSI a já vestavěné systémy na FIT.

V posledním roce studia jsme vedle svých diplomových prací navrhli a postavili nový stroj – laserovou gravírku. Tento stroj je aktuálně na nejvyšší úrovni provedení, co se týče krytování, elektroniky a softwaru. Už při jeho návrhu jsme zúročili nabyté zkušenosti za poslední léta.

Kontakt:

Můžete nás kontaktovat mailem nebo napsat komentář:

 • Danda: danda@robocnc.cz
 • Kraicinger: kraicinger@robocnc.cz

PS: na FB nepište na vaše zprávy mi nedojde upozornění, mohli byste čekat dost dlouho na odpověď 😀

 

Autoři všech projektů zveřejněných na tomto webu jsou Libor Danda a Lukáš Kraicinger. Soubory umístěné na serveru robocnc.9e.cz, robocnc.cz a live.cz vlastní Lukáš Kraicinger, bez svolení autora je zakázáno vytvářet kopie nebo vydávat soubory za své.

Aktualizováno 30.12.2017

17 Responses to “O nás”

 • silla:

  Dobrý deň – prosím Vás kde ste kúpilito vreteno ER16 prípadne nemáte nejaké info ohľadom cenovo dostupných vysokootáčkových vretien.
  Ďakujem

 • Libor Danda:

  Dobrý den, vřeteno jsme zakoupili zde http://cnc.inshop.cz/cncvretena/ včetně frekvenčního měniče. Funguje bez problému, a je to asi nejdostupnější varianta.

 • Miloš:

  Dobrý den,
  líbí se mi tento Váš cyklonový separátor
  http://robocnc.9e.cz/cyklonovy-separator/
  Chtěl bych se zeptat, jaké jsou eventuelně jeho zozměry, hlavně kuželovitost a pod, aby to skutečně fungovalo. A myslíte, že to bude fungovat třeba i s popelem?
  Díky za info.
  M.

  1. Zdravím, přidal jsem výkres se všemi potřebnými rozměry. S tím popelem by neměl být problém, nám to funguje i s jemným prachem.

 • Dobrý den,

  bylo by možné upravit hmCNC pro řezání horkým drátem? Díky za odpověď.
  Martin

 • Dan:

  Ahoj, je možné od vás získat bližší informace o frézce (dřeváček – cnc 1.0 )popř. plánky na výrobu.
  Díky Dan

 • Pavel:

  Dobrý den,
  šlo by o vás koupit plány na cnc2

  1. Libor Danda:

   Dobrý den,
   Plány na cnc2 bohužel nemáme v ucelené podobě. Kvůli výrobě pouze jednoho stoje, která trvala více než rok, jsem kompletní výkresovou dokumentaci dohromady nedával. 3D model stroje samozřejmě máme, ale ten neposkytujeme.

 • Ahojky kluci ,
  máte hezký stroj 🙂
  …samozřejmě by se daly najít chyby ,ale bez chyb to asi nejde ,i když s CADem se odhalují lépe…
  Mrkněte se na http://www.C-N-C.cz je to prima forum snad o něm možná víte …

  1. Libor Danda:

   Ahoj, děkujeme
   Chyb a nedostatků by se našlo hodně, ale jak se říká.. chybami se člověk učí. V současné době s již získanými znalostmi by jsme hodně věcí udělali úplně jinak.
   C-N-C.cz známe, ale většinou je pro nás daleko rychlejší a spolehlivější danou problematiku nastudovat z jiných zdrojů, než se prodírat desítkami stran debat… např. z odborné literatury a pod.. Spíše občas navštívíme http://www.cnczone.com/

 • Lex czad:

  moc pěkné stránky, líbí se mi to. Jsem ale trochu šťoura a u té “lámačky mostní konstrukce” jsem zaznamenal že jste odebrali mostu více stupňů volnosti než je zdrávo ? 🙂 Spíše to vypadalo že konstrukce praskla smykovým napětím přes jednu hranu prkenné podložky. Jen tak mezi námi strojaři, neměla by být jedna strana zachycena kloubem a druhá zachycena také kloubem ale umožněn jí ještě posuv ve směru mostu? 🙂

  1. Libor Danda:

   Díky za pochvalu. Most byl soutěžní projekt a okrajové podmínky byly dány zadáním tj. jedna strana mostu vetknutá a druhá volně položená. S tím jsme museli počítat a nemohli jsme to změnit. Samozřejmě, že u reálného mostu by se toto provést nemohlo, ale zde to postačovalo. Hlavně se v toto projektu jednalo o FEM analýzu konstrukce, vytipování místa zhroucení a ověření experimentem.

 • jaroslav hor:

  Dobrý den ,mám výrobek cca 30x20x10mm oblé tvary a potřeboval bych vyrobit 2 dílnou formu z hliníku(duralu) na odlití z olova,polotovar dílů formy s vedením dodám s výrobkem.Je ve vašich možnostech toto vyrobit?
  Děkuji Hor Jaroslav

 • UVAX:

  Dobrý den,

  rád bych se zeptal na stav naší objednávky na dřevěná kopyta na nazouvací lžíci ze dne 14.11.2019. E-mailem ani telefonicky se mi s Vámi nedaří spojit.

  Díky za odpověď
  Adam Roller

 • Petr:

  Dobry den. Uz prodavate nake cnc stroje?

 • Dobrý večer!
  Musím poděkovat! Podle vaší rozborky aku parkside jsem poznal,že do momentové převodovky nepotřebuji sehnat pružiny. Ty tam zůstaly… Potřebuji víc ložiskových kuliček… Jsem 2 majitel a koupil jsem rozbitou. Kuličku vypadly ale pružinky zůstaly.
  Nebýt Vás peru se s tím dál… Super!

Napsat komentář