Archiv pro měsíc: Březen, 2012
ASURO – sestavení robota
Po 4 hodinách pájení je robot hotov. Hned na první pokus se mi podařilo zapojit vše správně. Vše jsem průběžně fotil. Fotky jdou tak jsem robota sestavoval podle manuálu (postup sestavení začíná na straně 17). Jedinou věcí, na kterou si musí člověk dát pozor je ohýbání nožiček na infračerveném přijímači IC2 aby se nožičky neulomily hned u pouzdra. Jinak s celým zapojením nebyli výrazné problémy. U odporu R11 je sice napsáno, že by se měl nahradit cívkou, jenže v balení žádná není, takže jsem použil přiložený odpor. Dále je možné, že při zapojování fototranzistorů T9 a T10 nepůjdou protáhnout nožičky vyvrtanou dírkou, nedoporučuji zvětšovat díru, ale trošku ostříhat výstupky na nožkách. To je k zapojení vše.
Po připojení USB-IR programátoru do PC se nainstalují ovladače k vytvoření virtuálního COM portu, pokud se nenačtou automaticky, budete je muset nainstalovat ručně, ty najdete na CD ve složce Windows\USB-driver. Když bude programátor ready, můžete flashovat. K tomu budete potřebovat program z CD\Windows\Tools tam je ASUROFlash155.zip, který si rozbalíte k sobě do PC. Po zapnutí vyberete port, kde je programátor, pak vyberete soubor s koncovkou HEX, kliknete na tlačítko Program, zapnete robota a začne flashování. Po skončení to napíše All Pages flashed! ASURO ready to start!
CNC 2.0 – Svařování
Fotky ze svařování celého CNC. Za svaření děkujeme zkušenému svářeči Helmutovi, který nám také zařídil možnost použít halu a vybavení firmy Molčík.